Siyah Mermer Masalardaki Çizik ve Leke Giderme, Yeniden Parlatma Nasıl Yapılır?

Mermer masası olanlar konu ile ilgili bilgi sahibidir. Olmayanlara da şöyle bir ön hatırlatma yapmak istiyorum. Mermerde siyah mermerdeki çizikleri gidermek ve yeniden fabrika parlaklığına ulaştırmak silim ve cila yapan firmalar için en zor olan işlerden birisidir.

Bu işlem ile ilgili sizlere şöyle bir uygulama örneği anlatarak, siyah mermerlerin silim ve cilasını artık kabus olmaktan çıkartıyoruz.

Her zaman en yeni teknoloji ve inovasyon konusunda sürekli kendini geliştiren ABRAMER olarak, bu uygulamayı sizin ile paylaşıyoruz. Uygulamada kendi ithal ürünümüz olan ABRAMER CİLA PEDLERİ kullanılmıştır.

Şimdi uygulama aşamalarına geçelim. Uygulamayı 3 aşamada anlatacağız. 1.Aşama çiziklerin giderilmesi, 2.aşama parlatma aşaması, 3.aşama koruyucu cila sürülme aşamasıdır.

Öncelikle uygulama yapılacak siyah Bruno Perla Siyah Mermer Masanın ilk hali ile başlayalım.

1.AŞAMA: Kuru ped ile çiziklerin giderilmesi:

Çizikleri gidermek için ABRAMER KURU PEDLERİ ile öncelikle 200, 400 gridleri kullanılarak kuru silme işlemi yapılmıştır.

Bu işlem sırasında el polisaj makinesi ile sarsma yapmadan çizik giderilmesi işlemi yapılmıştır. Eğer 200 grid numarası ile çizikleriniz alınmaz ise, 100 ve 50 gridler ile çizik alma işlemi yapılabilir. Ancak her gridden sonra bir sonraki grid numaraları sırası ile yapılmalıdır. Sonuçta bir sonraki grid bir önceki grid ile yapılan işlemi düzeltecektir. (Kuru Ped Gridleri: 50 – 100 – 200 – 400 – 800 – 1500)

Bu işlem yapıldığında masanın rengi gri olacaktır. Bu sizi tedirgin etmesin. Çünkü masanın ilk ham cilasız hali zaten böyleydi. Şimdi tekrar eski renk ve parlaklığını için 2.aşamaya geçiyoruz.

2.AŞAMA: Mermer masanın parlatılması:

Çizikleri giderdikten sonra masanın kendi rengine geri gelmesi, üzerinin kaygan bir hale getirilip, sonra da cilalanması için ABRAMER CİLA PEDLERİ kullanılmıştır.

?

Cila pedleri el makinesine sırası ile takılıp, sulu bir şekilde Grid:300 den başlayarak 10 000 e kadar 7 aşamalı bir silim ve parlatma işlemi yapılmıştır. Bu işlem sırasında her aşamadan sonra masanın yüzeyini yıkayarak, kuruduktan sonra diğer grid numarasına geçilmelidir.

(Gridler: 300 – 500 – 1000 – 2000 – 3000 – 6000 – 10000)

Bu işlem sırasında el polisaj makinenizin devir hızı orta seviyede tutulabilir. En önemli numaramız burada 1000 numaralı grid. Bu numarayı yaparken masa kuruduktan sonra eksik yada dalgalı kalan kısımları düzeltmeden diğer numaraya geçmemelisiniz. 1000 numaralı grid düzgün dalgasız olduktan sonra 2000 grid ve sonrası parlatma ve cilalama amaçlı olduğu için zeminde bir dalgalanma yada renk farklılığı yapmayacaktır. Siyah masadaki en önemli noktamız budur.

3.AŞAMA: Masaya koruyucu cila sürülmesi:

Masa silinip, parlatıldı ve cilalandı. Ancak bu cilanın daha uzun süre kalması için ve mermerinizi dış etkenlerden daha iyi korunabilmesi için ZES SIVI CİLA uygulaması yapılmıştır.

Diğer uygulamalarımız ile ilgili bilgi almak, ürün siparişi vermek veya uygulama yaptırmak için iletişim bilgilerimiz.

Adres: Dereağzı Mah. Serinpınar Cad. No:29 / 3
Beylikdüzü – İSTANBUL
Tel: 0 212 916 15 16
WhatsApp: 0 542 261 32 48

Web: www.abramer.com
Mail: info@abramer.com
Facebook: https://www.facebook.com/abramerkurumsal/
Instagram: https://www.instagram.com/abramerkurumsal/

Şimdi Paylaş

4 Comments

Erdoğan Bayram

İyi akşamlar ben evdeki mutfak tezgah mermerindeki çizik ve lekeleri giderebilir miyim bunun için yapmam gereken nedir nasıl malzeme kullanmalıyım

Reply

  abramer

  Selamlar Erdoğan Bey. Mermer tezgahları polisaj makinesi ve temizlik, cila pedlerimiz ile temizleyip, cilalayabilir siniz. Ürünlerimiz sayfasında polisaj makineli kampanyamızda şu an mevcut setimizden alarak yapabilir siniz. 0 542 261 32 48 numaralı telefonumuza WhatsApp’tan resim gönderirseniz daha iyi bir çözüm üretebiliriz. İyi günler dileriz.

  Reply

Samim Akgül

Dış mekan traverten merdivenlere. yapılan sıvı cilalar kaygan mıdır.?

Reply

  abramer

  Merhabalar Samim Bey. Sıvı cilalar kaydırma yapmaz, sadece yüzeydeki parlaklığı arttırır, koruyuculuk sağlar.

  Reply

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir